KONST / Ramar / Ram 10265620
*
nr 1026 5620
Ram
1800-tal, med oljemålning sign Hj, Fiskeläge, ramens innermått: 32x42
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 mars 2016
kl 20:36:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/3 20:31:32
1
300 kr
21/3 20:31:57
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: båtar fiskebåtar fiskeläge hamn marin motiv med vatten oljemålning sign hj ram ramar vatten
-
9259 Bestickuppsätt..
96 delar, silver, WA Bolin, monogram. Längd: 14,5-..//
Aktuellt bud: 55.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:51
-
8301 Bordsram
omkring 1900, bemålad, 30x18
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:36
-
9361 Färglitografi
Lennart Gram (1910-1996), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:34
-
9421 Fat
2 st, Kina, porslin, Dia 14 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:13
-
9397 Fat
Anna-Lisa Thomson (1905-1952), Sverige. Ekeby, fis..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:25
-
8050 Fotografi
Staffan Redin (1962), kropp, Signerad a tergo, dat..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:44
*
Ram
nr 1026 5620
Ram
1800-tal, med oljemålning sign Hj, Fiskeläge, ramens innermått: 32x42
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 mars 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 21/3 20:31:32 | 1 | 300 kr |
| 21/3 20:31:57 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: båtar fiskebåtar fiskeläge hamn marin motiv med vatten oljemålning sign hj ram ramar vatten
-
9259 Bestickuppsätt..
96 delar, silver, WA Bolin, monogram. Längd: 14,5-..//
Aktuellt bud: 55.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:51 -
8301 Bordsram
omkring 1900, bemålad, 30x18
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:36 -
9361 Färglitografi
Lennart Gram (1910-1996), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:34
-
9421 Fat
2 st, Kina, porslin, Dia 14 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:13 -
9397 Fat
Anna-Lisa Thomson (1905-1952), Sverige. Ekeby, fis..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:25 -
8050 Fotografi
Staffan Redin (1962), kropp, Signerad a tergo, dat..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:44



